تبلیغات
شبهای پاییزی - 8قانون برای اینكه تنهایی را با خوشحالی سپری كنید
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

بی تردید در اطرافتان با افرادی مواجه شده اید كه بنا به دلایلی هنوز مجرد مانده اند ،‌یا هنوز فرد مورد علاقه شان را پیدا نكرده اند و یا شرایط ازدواج برایشان فراهم نشده اند افرادی هم هستند كه همسرانشان را از دست داده اند و یا از آنها جدا شده اند و یا به افراد سالخورده ای برمی خوریم كه همسر خود را از دست داده اند و فرزندانشان سر خانه و زندگی خودشان هستند و مجبورهستند در تنهایی زندگی كنند. در هر صورت ، تنهایی چیز خوشایندی نیست اما این بدان معنا نیست كه لحظات زندگی را از دست بدهیم و با اندوه زندگی كنیم برای آنكه از تمام لحظات زندگی بهره ببرید و با تنهایی كنار بیاید چند راهكار ارائه می دهیم:

1- تنهایی را قابل تحمل و خوشایند كنید:

تنهایی موجب ترس می شود برای آنكه تنهایی را بهتر تحمل كنید و یا حتی آن راخوشایند كنید از آن یك دوست بسازید. از لحظات تنهایی تان بهره ببرید برای خودتان وقت بگذارید یك استعداد هنری را در خودتان پرورش دهید آشپزی كنید.كتاب بخوانیدیك فیلم خوب تماشا كنید خواهید دید كه دیگر از تنها ماندن در یك بعدازظهر روز تعطیل در زمستان دچار ترس نمی شوید. به مرور زمان این عمل به یك تفریح و حتی بهتر از آن به یك نیاز تبدیل می شود.

2-در محیط خانه احساس راحتی كنید:

برای آنكه هر از گاهی از تنها ماندن در خانه نترسید لازم است كه در محیط خانه احساس خوبی داشته باشیدآپارتمان شما هر چقدر هم كه كوچك باشد باید تصویرمثبت را به شما منعكس كند از محیط خانه تان كانونی گرم و كوچك بسازید تا در آن براحتی زندگی كنید از آنجائیكه احتمالاٌ تنها زندگی می كنید این فرصت را دارید تا دكور خانه را بنا به میل و سلیقه تان تغییر دهید از رنگ دیوارها گرفته تا مبلمان پرده ها و ... هر چیزی را كه دوست دارید انتخاب كنید و محیط خانه را به مكانی گرم و دلپذیر و راحت تبدیل كنید.

3-اعتمادبه نفس داشته باشید:

افكار منفی را كنار بگذارید چنانچه به هر دلیلی مجرد و تنها مانده اید این بدان معنا نیست كه شما زشت ، احمق و نچسب هستید دوران حرفهای قدیمی و تكراری مثل دختر ترشیده دیگر بسر آمده. به خودتان و توانائی هایتان اعتما داشته باشید. وقتی خودتان ، خود را دست كم می گیرید چطور می توانید از دیگران انتظار داشته باشید از شما خوششان بیاید. باید از ارزش جسمانی ، ذهنی و بویژه عاطفی خود آگاه باشید . یاد بگیرید بخاطر عشق و علاقه ای كه نزدیكانتان نسبت به شما دارند شاكر و سپاسگزار باشید. تصویر مثبتی از خودتان در ذهن داشته باشید از خودتان مواظبت كنیدبه زیبادیتان توجه كنید و لبخند بزنید و چنانچه متوجه شدید فردی از شما خوشش آمده متعجب نشوید ، چرا كه حقیقتا ارزش آن را دارید.

4-با دوستان و اقوام معاشرت كنید:

از انزوا و گوشه گیری اجتناب كنید.تلویزیون ،DVD ، اینترنت ، حیوانات خانگی و ... همگی خوب هستند اما نباید به آنها اكتفا كنید.انزوا افسردگی می آورد. برای آنكه در خودتان فرو نروید ، دوستی هایتان را حفظ كنید ، به دوستانتان پیشنهاد دهید با یكدیگر بیرون بروید ، برای شما دعوتشان كنید. با ناامیدی منتظر آن نباشید تا زنگ تلفن به صدا درآید و فردی شما را دعوت كند، خودتان پیش قدم شوید و با دوستان و اقوام تماس بگیرید. به این ترتیب ، یك شبكه اجتماعی مهم كه كلید توازن روحی و عاطفی شما است را به وجود می آورید

5-از لذت های زندگی بهره ببرید:

شما هم حق دارید خوشبخت باشید ! برای لذت بردن از زندگی اجباری نیست كه2نفر باشید می توان به تنهایی از زیبایی منظره ای ، لذت بردو نیازی نیست كه برای رفتن به سینما و یا خوردن غذایی خوشمزه 2نفر باشید و به بهانه اینكه تنها هستید خود را از لذت های كوچك روزانه محروم كنید از همه چیز گذشته ، جنبه های خوب زندگی فقط مختص به زوج ها نیست!

6-به خودتان توجه كنید:

به خودتان فكر كنید. اهدافتان چیست؟ چه آرزوهایی دارید؟ آیا مدتهاست در آرزوی آن هستید كه دور دنیا سفر كنید ؟ بجنبید! تنها كافیست یك نفر را راضی كنید و آن هم خود شما هستید. این زمان فرصتی است كه با آگاهی از خواسته های واقعی تان خودتان را بهتر بشناسید . فكر كنید وروی خودتان تمركز كنید . هیچ چیز نباید جلوی تصمیمات مهم شمارا بگیرد، و مانع شود تاموقعیت شغلی و یا حتی مكان زندگی تان را تغییر دهید . به اولویتهایتان بپردازید خلاصه آنكه ، قبل از هر چیز دیگری به فكر خوش حال كردن خودتان باشید .

7- دیگر زیر بارغم و غصه نروید :

بی تردید خودتان تصمیم نگرفته اید كه مجرد و تنها باشید اما فایده ای ندارد كه بد خولقی پیش گیرید و زمین و زمان را مقصر بدانید . مرور مكرر خاطرات دورانی كه متاهل بودید و یا حسادت به زوج های عاشق دردی را دوا نمی كند و سازنده نیست . درست است كه گفتن این جملات آسانتر از عمل كردن به آن است اما نقش یك قربانی را بازی نكنید . زندگی فرد مجرد مثل هر موقعیت دیگری در زندگی ، شامل فرازونشیبها و لحظات خوب و بد است و تنها هستید ، این بدان معنا نیست كه محكوم شده اید تا بقیه روزهای زندگیتان را در تنهایی سپری كنید . بدانید كه هر فردی مسئول خوشبختی خود است ، بنابر این دیگر در زندگی خود یك تماشاچی نباشید بلكه همانند یك بازیگز عمل كنید .

8- بر فشارهای اجتماعی غلبه كنید :

«بلخره كی عروسی می كنی » . تحمل نگاههای دلسوزانه ، سوالات نابجا و یا انتقادهای عجیب سر میز غذا زمانی كه افراد خانواده و یا فامیل دور هم جمع هستند ، دشوار است و از اینكه مجبور هستید مرتباً خودتان را تبرعه كنید ، خسته شده اید اما این امر تبیعی است . نباید احساس كنید ! به خودتان بگویید شما تنها فردی نیستید كه در این وضعیت قرار دارید و در آخر ، بهتر است كه تنها و بشاش باشید تا اینكه ازدواج كرده باشید اما خوشبخت نباشید ، اینطورنیست ؟نوشته شده توسط :معین
پنجشنبه 19 اسفند 1389-06:42 ب.ظ  ♥♥♥(  ******شبهای پاییزی****** ) ♥♥♥

 

 

 

 

 

 

 

explorer blog

دیوونتم روانی
>

FreeCod Fall Hafez

Mo Ein

Create Your Badge
دانلود بازی بازی
دانلود آهنگ